13 lipca 2017 roku: "Greckie opowieści Betaki" w Gdańsku

13 lipca 2017 roku: Greckie opowieści Betaki w Gdańsku
W czwartek 13.07.2017r. o godz. 18:30 zapraszamy na spotkanie podróżnicze z cyklu "Podróżnicze Czwartki". W trakcie spotkania wybierzemy się w podróż do Grecji, a zabierze nas tam Beata Kuczborska!

Beata Betaki Kuczborska od zawsze zakochana w Grecji i podróżująca do niej od blisko 30 lat dzięki czemu opowiadać o niej może godzinami. Po tak wielu podróżach, po zdeptaniu ponad 50 wysp oraz dużej części lądu – znalazła w Grecji swoje miejsca, wśród których szczególnymi względami cieszy się kilka wysp, Ateny, część Peloponezu, którą stanowi Mani oraz część północnego Epiru – Zagori.

W trakcie spotkania przybliży nam trzy mniej znane wyspy z archipelagu Cyklady: Folegandros, Sikinos i Ios. Planując podróż po greckich wyspach należy zwracać uwagę na połączenia promowe, aby więcej czasu spędzać na wyspach, a mniej na promach - te trzy wyspy, dobrze połączone promowo, nie są odległe od siebie i choć w pewnym zakresie mają wiele ze sobą wspólnego, każda z nich jest absolutnie inna i każda z nich ma to coś, dla czego chce się tam wracać. Te trzy wyspy to gotowy przepis na dwutygodniowe wakacje: tyle czasu wystarczy, aby je posmakować, by poznać ich charakter, by wtopić się choć trochę w lokalną społeczność.

W dalszej części spotkania usłyszymy informacje praktyczne o tym jak zorganizować sobie samodzielnie wakacje na greckich wyspach.

Beata Kuczborska od blisko 15 lat prowadzi stronę www.betaki.pl, na której znaleźć można opisy podróży i szeroko pojętej greckiej kultury, kącik kulinarny oraz kulturalny z filmami i książkami z Grecją w tle.

Wstęp wolny!
Zapraszamy!

Prezentacja rozpocznie się o godz. 19:00, jednakże wszystkich zainteresowanych udziałem w naszych wieczorach podróżniczych bardzo prosimy o przybycie przynajmniej 30 minut przed rozpoczęciem wydarzenia, aby obsługa zdążyła do godziny rozpoczęcia przygotować wszystkie zamówienia i nie przeszkadzała w spokojnym wysłuchaniu prelekcji.

Miejsce: Południk 18, ul. Garncarska 7-9, Gdańsk
Godzina: 19:00
Facebook: Spotkanie podróżnicze - Grecja