Wrocław: występy zespołu taneczno-muzycznego z Nea Zoi w ramach festiwalu Kalejdoskop kultur oraz warsztaty tańca greckiego

Wrocław: występy zespołu taneczno-muzycznego z Nea Zoi  w ramach festiwalu  Kalejdoskop kultur oraz  warsztaty tańca greckiego.
Zdjęcie z otrzymanej od Pana Michała Hrisulidisa wiadomości


Z prawdziwą przyjemnością informuję o kolejnych wydarzeniach z Grecją w tle: tym razem we Wrocławiu.

W dniu 22 czerwca 2019 roku na festiwalu Kalejdoskop kultur wystąpi we Wrocławiu zespół taneczno - muzyczny z Nea Zoi w Grecji. Zespół w składzie 11 tancerzy, prowadzony przez Sofję Kementzentzidou i trzyosobową orkiestrę w składzie: Vicky Papadopoulou-Michailidou (śpiew), Aristidis Michailidis (lira pontyjska) i Despina Michailidou (taouli) wykona pieśni i tańce pontyjskie.

Tego samego dnia, tj. 22 czerwca 2019 roku, około godziny 17.30 odbędzie się w Rynku parada wszystkich zespołów biorących udział w festiwalu. Następnie wszyscy uczestnicy festiwalu przejdą do Parku Staromiejskiego przy Teatrze Lalek, gdzie będą występować poszczególne zespoły. Grecki zespół ze Stowarzyszenia Kulturalnego Nea Zoi wystąpi około godziny 16.00 i wykona pieśni i tańce pontyjskie.

Wieczorem, 22 czerwca 2019 roku, około godziny 22.00 w klubokawiarni Mleczarnia przy ul. Włodkowica 5 odbędzie się glendi : zabawa grecko-pontyjska przy muzyce na żywo w wykonaniu zespołu z Nea Zoi.

Organizatorzy wszystkich serdecznie zapraszają.

Jak wynika z treści wiadomości, którą otrzymaliśmy, zespół z Nea Zoi spędzi we Wrocławiu 5 dni.

We wtorek, 25 czerwca 2019 roku o godzinie 18.00 planowane są w klubie Nietota we Wrocławiu warsztaty taneczne połączone z uroczystym pożegnaniem zespołu. Do udziału w tym wydarzeniu organizatorzy bardzo gorąco wszystkich zapraszają pisząc: „Będziemy tańczyć i śpiewać! Tego jeszcze we Wrocławiu nie było!!! „

W trakcie pobytu zespołu z Grecji, będzie nagrywany materiał filmowy do filmu dokumentalnego o diasporze greckiej w Polsce. Autorem tego filmu będzie Marcin Bradke z Telewizji Wrocławskiej.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!