24 czerwca 2017 roku: greckie Święto latawca w Warszawie.

Greckie Święto latawca w Warszawie
[fot. Betaki]


W sobotę, 24 czerwca 2017 roku, od godziny 15.30 na łące za górką Kazury (Ursynów-Natolin w Warszawie) odbędzie się coroczne, organizowane od wielu już lat przez Towarzystwo Przyjaciół Grecji nasze polskie Kathari Deftera. W czasie naszego świętowania piknikujemy puszczając latawce, tańczymy na łące i grillujemy.
Za Towarzystwem Przyjaciół Grecji:
Święto latawca obchodzi się w Grecji w pierwszy poniedziałek Wielkiego Postu (tzw. Kathari Deftera). Jest to święto radosne i wiosenne, podczas którego Grecy bawią się i biesiadują wspólnie na świeżym powietrzu, a w niebo szybują tysiące latawców. W Warszawie spotkanie takie organizujemy już po raz trzynasty, przenosząc je jednak zawsze na miesiąc o sprzyjającej aurze.
Proponujemy przynieść latawce (nieobowiązkowe), picie i jedzenie (możliwość skorzystania z grilla) oraz dobry humor! Będziemy wspólnie biesiadować, puszczać latawce, bawić się i tańczyć przy greckiej muzyce.
Znajomi i przyjaciele mile widziani!
Jak trafić:
Łąka za Górką Kazury- w bok od ul. Moczydłowskiej, obok ulicy Perkalowej, Natolin. Należy przejść za kościół i zejść za górkę lub - najwygodniejsze dojście - przejść ścieżką w prawo z ulicy Moczydłowskiej. Łączka znajduje się obok rzędu nowych domów jednorodzinnych, paręset metrów za górką w stronę torów i lasu.
Od metra Natolin można podjechać autobusem dwa krótkie przystanki - należy wysiąść na przystanku Os. Wyżyny (ok. 10 minut pieszo od metra)
Załączamy mapkę z położeniem górki Kazury i miejsca gdzie będziemy.
Greckie Święto latawca w Warszawie