Wrocław: wernisaż wystawy prac Joanny Hrisulidu i Michała Hrisulidisa.


wernisaż wystawy prac Joanny Hrisulidu i Michała Hrisulidisa
Zdjęcie z otrzymanego od Pana Michała Hrisulidisa zaproszenia


Z prawdziwą przyjemnością informuję o kolejnym wydarzeniu z Grecją w tle: tym razem we Wrocławiu.

W dniu 04 grudnia 2019 roku o godzinie 17:30 w Galerii Pod Plafonem (Wrocław, Rynek 58) odbędzie się wernisaż wystawy prac Joanny Hrisulidu i Michała Hrisulidisa.
Jak wynika ze strony utworzonego wydarzenia, podobnie jak rok temu zagrają greccy przyjaciele artystów: Angelo Wangelis, Sotiris Samourelis i Christos Daras.
Po wernisażu, o godz. 19.00, Organizatorzy zapraszają na taneczne After party do Cafe Mañana we Wrocławiu [ul. Świętego Mikołaja 8-10].


Wystawa zorganizowana w Galerii Pod Plafonem potrwa do 27 grudnia 2019 roku.

Z otrzymanego przez betaki.pl zaproszenia:

Na wspólnej ekspozycji spotyka się ojciec z córką prezentując rysunki Michała Hrisilidisa i grafiki komputerowe Joanny Hrisulidu oraz projekty scenografii do filmów i spektakli teatralnych. Artyści akcentują wielokierunkowość swojej twórczości i podkreślają swoje związki z Grecją oraz historią i kulturą Greków Pontyjskich.

Ekspozycja będzie miała charakter aranżacji scenograficznej.

Joanna Hrisulidu, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Otrzymała dyplom z wyróżnieniem w 2015 roku w Pracowni Architektury Wnętrz. Zajmuje się scenografią filmową zarówno do projektów krótkometrażowych, jak i pełnometrażowych filmów fabularnych. Realizowała kilka projektów teatralnych współpracując m.in. z Cezarym Studniakiem. Zajmuje się również projektowaniem wnętrz oraz mebli. Brała udział w kilku wystawach zbiorowych, m. in. w Browarze Mieszczańskim we Wrocławiu i w Muzeum Współczesnym we Wrocławiu oraz w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze.

Michał Hrisulidis, (ur. 1963) artysta oryginalny i rozpoznawalny – malarz, rysownik, grafik, scenograf teatralny i filmowy. Absolwent wrocławskiej PWSSP (ob. Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu). Otrzymał dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Malarstwa prof. Stanisława Kortyki (1989), tytuł doktora habilitowanego w dziedzinie sztuk plastycznych w dyscyplinie sztuk projektowych (2014). W Katedrze Scenografii prowadzi Pracownię Projektowania Scenografii Filmowej i Telewizyjnej.

Artysta jest autorem około 50 realizacji scenograficznych do filmów fabularnych, teatrów telewizji, seriali i spektakli teatralnych. Wyjątkowe uznanie przyniosły mu prace do filmów w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego. Laureat dwóch nagród na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Malarstwo i rysunki prezentował na wielu wystawach zbiorowych i ponad 50 wystawach indywidualnych, między innymi: we Wrocławiu, Warszawie, Łodzi, Krakowie, Toronto, Berlinie, Dreźnie, Monachium, Ludwigshaffen, Herford (Niemcy), Salonikach, Panagia Soumela (Grecja), Kopenhadze, Enkhuizen, Borne, Ulft (Holandia) i w Brukseli.

W jego sztuce malarstwo przenika się z teatrem a realizacje scenograficzne zaskakują swoją malarskością, rysunki zaś charakteryzują się wyrafinowana finezją i subtelnością. Twórczość Hrisulidisa obfituje w antyczne motywy oraz mityczne istoty. Skupia się on przede wszystkim na postaci człowieka, na jego cielesności, ale i duchowości.

Wystawie towarzyszyć będzie projekcja video zrealizowanego do Suity Pontyjskiej oraz nawiązujący do niej film Marcina Bradke pt.: PIEŚŃ O UTRACONEJ OJCZYŹNIE, z udziałem artysty.

Kurator wystawy: Wiesława Wilczyńska-Koper.W imieniu artystów, organizatorów oraz betaki.pl serdecznie do Wrocławia tak na wernisaż, jak i na wystawę – zapraszam.